Eaton E58-18DP50-DLP Used Surplus
Eaton
Part
#E58-18DP50-DLP
Condition:
Used
In stock icon3 in stock
Adding to cart… The item has been added
Eaton harsh-duty sensor, E58 Tubular 18mm Photoelectric Sensor, 0.71 dia., Sensor dist: 2 In, 100 mA max DC, 2 Wire DC, 100 mA at 18-50Vdc, 4 Pin Pigtail M12 Connector input, Auto reset short circuit, Background Suppression, 7 In.(.18m)
quick-delivery
QUICK DELIVERY
free-shipping
FREE SHIPPING
1-year-warranty
2 YEAR WARRANTY
esy-returns
EASY RETURNS
Questions?
Speak with a real person who will go out of the way to help!
Chat
Reviews
  • E5818DP50DLP
  • DIFFUSE REFLECTIVE SENSOR
  • SN=50MM