Eaton E58-18DP50-ELPB Used Surplus
Eaton
Part
#E58-18DP50-ELPB
In stock icon1 in stock
Adding to cart… The item has been added
Eaton harsh-duty sensor, E58 Tubular 18mm Photoelectric Sensor, 0.71 dia, dist. 2 In., 2 Wire, 100 mA at 18-50Vdc/90-132Vac, 3 Pin Mini Pigtail Connector, 90-132Vac/18-50Vdc input, Auto reset short circuit