EATON E58-18DP50-HLP
Eaton
Part
#E58-18DP50-HLP
In stock icon1 in stock
Adding to cart… The item has been added
Eaton harsh-duty sensor, E58 Tubular 18mm Photoelectric Sensor, 0.71 dia, dist. 2 In., PNP/NPN Open Collector, PNP: 100 mA, NPN: 250 mA at 30Vdc, 4 Pin Pigtail M12 Connector input, Auto reset, Background Suppression, 7 In. (.18m)