Eaton E58-18DP50-ELP Used Surplus
Eaton
Part
#E58-18DP50-ELP
In stock icon1 in stock
Adding to cart… The item has been added
Eaton harsh-duty sensor, E58 Tubular 18mm Photoelectric Sensor, 0.71 dia, dist. 2 In., 100 mA at 18-50Vdc/90-132Vac, 3 Pin Dual Key Pigtail Micro Connector, 90-132Vac/18-50Vdc input, Auto reset, Background Suppression, 7 In.(.18m), 2 Wire
quick-delivery
QUICK DELIVERY
free-shipping
FREE SHIPPING
1-year-warranty
2 YEAR WARRANTY
esy-returns
EASY RETURNS
Questions?
Speak with a real person who will go out of the way to help!
Chat
Reviews
  • E5818DP50ELP
  • 2 INCH
  • 2W AC/DC