Eaton NZMH2-A160-NA
Eaton
Part
#NZMH2-A160-NA
Condition:
New
In stock icon4 in stock
Adding to cart… The item has been added
Eaton Series NZM complete molded case circuit breaker, NZM2-frame, NZMH2, Adj. thermal, adj. magnetic trip, 960-1600A delayed, Three-pole, 160A, 690 Vac, 750 Vdc, 85-150 kAIC, Distribution circuit protect., 125-160A, Front screw, 125-160A
quick-delivery
QUICK DELIVERY
free-shipping
FREE SHIPPING
1-year-warranty
2 YEAR WARRANTY
esy-returns
EASY RETURNS
Questions?
Speak with a real person who will go out of the way to help!
Chat
Reviews
  • NZMH2A160NA
  • UL/CSA/IEC TM MCCB 160A 3P ADJ THERM SET SCREW