EATON E58-18DP100-DDP
Eaton
Part
#E58-18DP100-DDP
In stock icon in stock
Eaton harsh-duty sensor, E58 Tubular 18mm Photoelectric Sensor, 0.71 dia., Sensor dist: 4 In, 100 mA max DC, 2 Wire DC, 100 mA at 18-50Vdc, 4 Pin Pigtail M12 Connector input, Auto reset short circuit, Background Suppression, 7 In.(.18m)