EATON E58-18DP100-HDP
Eaton
Part
#E58-18DP100-HDP
In stock icon in stock
Eaton harsh-duty sensor, E58 Tubular 18mm Photoelectric Sensor, 0.71 dia, dist 4 In, PNP: 100 mA, NPN: 250 mA max DC, PNP/NPN Open Collector, PNP: 100 mA, NPN: 250 mA at 30Vdc, 4 Pin Pigtail M12 input, Auto reset, Background Suppression