Eaton E58-30DP150-ELP
Eaton
Part
#E58-30DP150-ELP
In stock icon2 in stock
Adding to cart… The item has been added
Eaton harsh-duty sensor, E58 Tubular 30mm Photoelectric Sensor, 1.18 dia, dist. 6 In, 2 Wire, 300 mA at 90-132Vac/18-50Vdc, 3 Pin Dual Key Pigtail Micro Connector, 90-132Vac/18-50Vdc input, Auto reset short circuit, Background Suppression