EATON E58-30DP150-DDP
Eaton
Part
#E58-30DP150-DDP
In stock icon in stock
Eaton harsh-duty sensor, E58 Tubular 30mm Photoelectric Sensor, 1.18 dia., Sensor dist: 6 In., 300 mA max DC, 2 Wire DC, 300 mA at 18-50Vdc, 4 Pin Pigtail M12 Connector input, Auto reset short circuit, Background Suppression, 7 In(.18m)