Allen Bradley 440F-EAAAV00305 Safedge Guardmaster
Allen Bradley- Part
- #440F-EAAAV00305
Reviews
440F-EAAAV00305
Description: 440F Safedge Factory Assembled System
Termination
Series Term. Std. 6.5k Ohm, Mini 0118S: 8k Ohm
Digit 3 (Hundreds)
3
Digit 4 (Tens)
Digit 5 (Ones)
5
Total Length
305 mm
305 mm
NOTE:
Controllers can be ordered separately. Please see the 440F Safedge Controller Line for ordering information