Eaton TMR6X00120
Eaton
Part
#TMR6X00120
Condition:
New
In stock icon3 in stock
Adding to cart… The item has been added
TMR6 Series Time Delay Relays, Octal style terminals, 8 pins, True OFF delay, Programmable time delay, 120 Vac/dc input voltage, DPDT contact configuration
quick-delivery
QUICK DELIVERY
free-shipping
FREE SHIPPING
1-year-warranty
2 YEAR WARRANTY
esy-returns
EASY RETURNS
Questions?
Speak with a real person who will go out of the way to help!
Chat
Reviews
  • TMR6X00120
  • TIMER
  • TRUE OFF DELAY
  • SELECTABLE TIME RANGE
  • 120V