Siemens 3RT1035-1BM40
Siemens
Part
#3RT1035-1BM40
Condition:
New
In stock icon2 in stock
Adding to cart… The item has been added
Power contactor, AC-3 40 A, 18.5 kW / 400 V 220 V DC, 3-pole, Size S2, Screw terminal !!! Phased-out product !!! Successor is SIRIUS 3RT2 Preferred successor type is >>3RT2028-1BM40<<
quick-delivery
QUICK DELIVERY
free-shipping
FREE SHIPPING
1-year-warranty
2 YEAR WARRANTY
esy-returns
EASY RETURNS
Questions?
Speak with a real person who will go out of the way to help!
Chat
Reviews
  • 3RT10351BM40
  • CONTACTOR S2 40A 220VDC 30 SCRW