Siemens 3RT1025-1AK60-ZW96
Siemens
Part
#3RT1025-1AK60-ZW96
In stock icon in stock
Power contactor, AC-3 17 A, 7.5 kW / 400 V 110 V AC, 50 Hz / 120 V, 60 Hz 3-pole, Size S0 Screw terminal Multi-unit packaging Pack = 48 units !!! Phased-out product !!! Successor is SIRIUS 3RT2