Eaton NZMH4-AE1600-S1
Eaton
Part
#NZMH4-AE1600-S1
Condition:
New
In stock icon1 in stock
Adding to cart… The item has been added
Eaton Series NZM complete molded case circuit breaker, NZM4-frame, NZMH4, Thermal-magnetic trip, Three-pole, 1600A, 690 Vac, 85 kAIC at 480 Vac, Distribution circuit protection, 800-1600A, 3200-19200A delayed, Front screw, 800-1600A
quick-delivery
QUICK DELIVERY
free-shipping
FREE SHIPPING
1-year-warranty
2 YEAR WARRANTY
esy-returns
EASY RETURNS
Questions?
Speak with a real person who will go out of the way to help!
Chat
Reviews
  • NZMH4AE1600S1
  • CIRCUIT BREAKER
  • IEC ONLY
  • 1000VAC