Eaton EDB3175L
Eaton
Part
#EDB3175L
In stock icon1 in stock
Adding to cart… The item has been added
Eaton Series C complete molded case circuit breaker, F-frame, ED, Complete breaker, Fixed thermal, fixed magnetic trip type, Three-pole, 175A, 240 Vac, 125 Vdc, 22 kAIC at 240 Vac, Line and load, 50/60 Hz