EATON TMR5G05120
Eaton
Part
#TMR5G05120
In stock icon1 in stock
Adding to cart… The item has been added
TMR5 Series Time Delay Relays, Octal style terminals, 11 pins, Single shot (power trigger), 0.1-10 sec time delay, 120 Vac/dc input voltage, 10A max. allowable load, DPDT contact configuration