EATON TMR5D22240
Eaton
Part
#TMR5D22240
In stock icon in stock
TMR5 Series Time Delay Relays, Octal style terminals, 11 pins, Watchdog (power trigger with retriggerable single shot), 6 seconds-10 minutes time delay, 240 Vac/dc input voltage, 10A max. allowable load, DPDT contact configuration