EATON NZMH4-AE1000-S1
Eaton
Part
#NZMH4-AE1000-S1
In stock icon in stock
Eaton Series NZM complete molded case circuit breaker, NZM4-frame, NZMH4, Thermal-magnetic trip, Three-pole, 1000A, 690 Vac, 85 kAIC at 480 Vac, Distribution circuit protection, 500-1000A, 2000-12000A delayed, Front screw, 500-1000A