EATON KG3300WD05X02
Eaton
Part
#KG3300WD05X02
In stock icon in stock
Eaton Series C complete EG molded case circuit breaker, K-frame, KG, Fixed thermal and magnetic trips, 500-1000A, Three-pole, 300A, 600 Vac, 18 kAIC at 240 Vac, 14 kAIC at 480 Vac, Line side end cap, optional load side, Reverse feed, 60 Hz