EATON E53KBL30T110ED
Eaton
Part
#E53KBL30T110ED
In stock icon2 in stock
Adding to cart… The item has been added
E53 Series Tubular Capacitive Proximity Sensor, 1.18 dia, dist 30 mm, 300 mA max DC, NO NPN Open Collector, 300 mA SS Output, 4 Pin M12 Connector, 10–30 Vdc input, < 5% accuracy