Eaton E65-SMSD200-HLD
Eaton
Part
#E65-SMSD200-HLD
Condition:
New
In stock icon5 in stock
Adding to cart… The item has been added
Eaton Photoelectric Sensor, E65, Diffuse Reflective, Forward Viewing, Power (green), output (red), TargetLock (orange), M12, 100 mA at 10-30 Vdc, 4 pin, NPN and PNP open collector, 10-30 Vdc
quick-delivery
QUICK DELIVERY
free-shipping
FREE SHIPPING
1-year-warranty
2 YEAR WARRANTY
esy-returns
EASY RETURNS
Questions?
Speak with a real person who will go out of the way to help!
Chat
Reviews
  • E65SMSD200HLD
  • SENSOR
  • STD 200MM DIFFUSE
  • 10-30 VDC
  • 100 MA