Eaton E58-30TD250-GLP Used Surplus
Eaton
Part
#E58-30TD250-GLP
Condition:
Used
In stock icon1 in stock
Adding to cart… The item has been added
Eaton harsh-duty sensor, E58 Harsh Duty, Through Beam, Straight, 30 mm, Light, Power ON, Dual key micro, 300 mA at 20-132 Vac/15-30 Vdc, 4 pin, AC: L1 switched, DC: NPN open collector, 20-132 Vac 50/60 Hz, 15-30 Vdc