Eaton E58-30DPS280-HLP
Eaton
Part
#E58-30DPS280-HLP
In stock icon2 in stock
Adding to cart… The item has been added
Eaton harsh-duty sensor, Perfect Prox Photoelectric Sensor, E58, Back Ground Suppression, Straight, 30 mm, Output ON, flashes when latched, M12, 100 mA at 10-30 Vdc, 4 pin, NPN and PNP open collector, 10-30 Vdc