Eaton E58-18DP100-HLP Used Surplus
Eaton
Part
#E58-18DP100-HLP
Condition:
Used
In stock icon2 in stock
Adding to cart… The item has been added
Eaton harsh-duty sensor, Perfect Prox Photoelectric Sensor, E58, Back Ground Suppression, Straight, 18 mm, Output ON, flashes when latched, M12, 100 mA at 10-30 Vdc, 4 pin, NPN and PNP open collector, 10-30 Vdc
quick-delivery
QUICK DELIVERY
free-shipping
FREE SHIPPING
1-year-warranty
2 YEAR WARRANTY
esy-returns
EASY RETURNS
Questions?
Speak with a real person who will go out of the way to help!
Chat
Reviews
  • E5818DP100HLP
  • PROXIMITY SENSOR
  • E58 SERIES
  • DIFFUSE REFLECTIVE
  • HARSH DUTY
  • 4 INCH MAX RANGE
  • 4W DC