Eaton E53KAL18T110E Used Surplus
Eaton
Part
#E53KAL18T110E
In stock icon1 in stock
Adding to cart… The item has been added
quick-delivery
QUICK DELIVERY
free-shipping
FREE SHIPPING
1-year-warranty
2 YEAR WARRANTY
esy-returns
EASY RETURNS
Questions?
Speak with a real person who will go out of the way to help!
Chat
Reviews
  • E53KAL18T110E
  • CAPACITIVE PROXIMITY SENSOR
  • E53 SERIES
  • 18 MM DIAMETER
  • 15 MM SENSING RANGE