Allen Bradley 440T-MDBLJ14CADD
Allen Bradley- Part
- #440T-MDBLJ14CADD
QUICK DELIVERY
FREE SHIPPING
2 YEAR WARRANTY
EASY RETURNS
Reviews
440T-MDBLJ14CADD
Description: 440T Bolt Interlock
Product Selection
Mechanical
Mechanical
Key Code Labeling
Standard Key Code Labeling
Standard Key Code Labeling
Key Type
Dual Key with Secondary Ejector Key
Trapped Condition
Primary Trapped, Secondary Free to Retract Bolt
Bolt Retracted
0mm
0mm
Bolt Extended
14mm (0.55in)
14mm (0.55in)