Allen Bradley 440F-EAAAV00300 Safedge Guardmaster
Allen Bradley- Part
- #440F-EAAAV00300
QUICK DELIVERY
FREE SHIPPING
2 YEAR WARRANTY
EASY RETURNS
Reviews
440F-EAAAV00300
Description: 440F Safedge Factory Assembled System
Profile
0110S
0110S
Rail
1212 aluminum
1212 aluminum
Cable Entrance
LHT left entrance with 1m cable
Termination
Series Term. Std. 6.5k Ohm, Mini 0118S: 8k Ohm
Digit 1 (Ten Thousands)
0
Digit 2 (Thousands)
0
Digit 3 (Hundreds)
3
Digit 4 (Tens)
Digit 5 (Ones)
Total Length
300 mm
300 mm
NOTE:
Controllers can be ordered separately. Please see the 440F Safedge Controller Line for ordering information