Allen Bradley 284E-FVD2P3Z-N-R-3-OC Cntl Mod. Variable Frequency Drive
Allen Bradley- Part
- #284E-FVD2P3Z-N-R-3-OC
QUICK DELIVERY
FREE SHIPPING
2 YEAR WARRANTY
EASY RETURNS
Reviews
284E-FVD2P3Z-N-R-3-OC
Description: 284 ArmorStart Control Module Renewal Parts
Communications
EtherNet/IP
EtherNet/IP
Enclosure Type
NEMA Type 4 Watertight Enclosure - IP 67
Torque Performance Mode
Sensorless Vector Control and Volts per Hertz
Input Voltage
380...480V 50/60 Hz 3-Phase
380...480V 50/60 Hz 3-Phase
Output Current
2.3A, 0.75kW, 1.0 Hp
2.3A, 0.75kW, 1.0 Hp
Control Voltage
24V DC
24V DC