Allen Bradley 284D-SVD2P3Z-N-R Cntl Mod. Variable Frequency Drive
Allen Bradley- Part
- #284D-SVD2P3Z-N-R
QUICK DELIVERY
FREE SHIPPING
2 YEAR WARRANTY
EASY RETURNS
Reviews
284D-SVD2P3Z-N-R
Description: 284 ArmorStart Control Module Renewal Parts
Communications
DeviceNet
DeviceNet
Enclosure Type
NEMA 4X Enclosure
NEMA 4X Enclosure
Torque Performance Mode
Sensorless Vector Control and Volts per Hertz
Input Voltage
380...480V 50/60 Hz 3-Phase
380...480V 50/60 Hz 3-Phase
Output Current
2.3A, 0.75kW, 1.0 Hp
2.3A, 0.75kW, 1.0 Hp
Control Voltage
24V DC
24V DC