Allen Bradley 20AB054A0AYNADC0 PowerFlex 70 AC Drive 54 A at 20 Hp 20A
Allen Bradley- Part
- #20AB054A0AYNADC0
Reviews
20AB054A0AYNADC0
Output Current
54 Amps
54 Amps
Enclosure
Panel Mount - IP20 / NEMA Type 1, with conformal coating
Frame Size
Frame Size E
Frame Size E
Output Current Information
Output Amps: 54A Cont, 63A 1 Min, 84A 3 Sec