Allen Bradley 20AB042F3AYNANC0 PowerFlex 70 AC Drive 42 A at 15 Hp 20A
Allen Bradley- Part
- #20AB042F3AYNANC0
QUICK DELIVERY
FREE SHIPPING
2 YEAR WARRANTY
EASY RETURNS
Reviews
20AB042F3AYNANC0
Description: PowerFlex 70
Input Voltage
240 (208) VAC, 3 PH
240 (208) VAC, 3 PH
Output Current
42 Amps
42 Amps
Enclosure
Frame Size
Frame Size D
Frame Size D
Output Current Information
Output Amps: 42A Cont, 46.2A 1 Min, 63A 3 Sec