Allen Bradley 140M-D8N-C25-XD Motor Circuit Protector Circuit- Breaker
Allen Bradley- Part
- #140M-D8N-C25-XD
Reviews
140M-D8N-C25-XD
Description: 140M MPCBs and MCPs
Supply Voltage
480V 60Hz
480V 60Hz
Rated Operational Current (A)
25A
25A
Magnetic Trip Current (A)
325A Fixed
325A Fixed