Allen Bradley 140M-D8N-C16-XC Motor Circuit Protector Circuit- Breaker
Allen Bradley- Part
- #140M-D8N-C16-XC
Reviews
140M-D8N-C16-XC
Description: 140M MPCBs and MCPs
Supply Voltage
480V 60Hz
480V 60Hz
Rated Operational Current (A)
16A
16A
Magnetic Trip Current (A)
208A Fixed
208A Fixed