Allen Bradley 140M-D8N-C10-CX Motor Circuit Protector Circuit- Breaker
Allen Bradley- Part
- #140M-D8N-C10-CX
Reviews
140M-D8N-C10-CX
Description: 140M MPCBs and MCPs
Supply Voltage
480V 60Hz
480V 60Hz
Rated Operational Current (A)
10A
10A
Magnetic Trip Current (A)
130A Fixed
130A Fixed