Eaton 13100AF1817
Eaton
Part
#13100AF1817
In stock icon1 in stock
Adding to cart… The item has been added
Eaton Comet 18mm tubular photoelectric sensor, Photoelectric Proximity Switch, Diffuse Reflective, Forward Viewing, Output ON, 18 ft, 100 mA PNP, 250 mA NPN at 10-30 Vdc, PVC, NPN and PNP open collector, 10-30 Vdc
quick-delivery
QUICK DELIVERY
free-shipping
FREE SHIPPING
1-year-warranty
2 YEAR WARRANTY
esy-returns
EASY RETURNS
Questions?
Speak with a real person who will go out of the way to help!
Chat
Reviews
  • 13100AF1817
  • PHOTOELECTRIC SENSOR
  • TUBULAR HOUSING
  • DIFFUSE REFLECTIVE
  • 24IN SENSING RANGE
  • 10-30 V DC
  • 120 MA NPN / 100 MA PNP