Eaton 1251E-6547
Eaton
Part
#1251E-6547
Condition:
New
In stock icon1 in stock
Adding to cart… The item has been added
Eaton Photoelectric Sensor, Through Beam, 500 ft range, Forward Viewing, Output (green), power (yellow), alignment (red), M12, 250 mA at 10-40 Vdc, 4 pin, NPN/PNP open collector outputs, 10-40 Vdc
quick-delivery
QUICK DELIVERY
free-shipping
FREE SHIPPING
1-year-warranty
2 YEAR WARRANTY
esy-returns
EASY RETURNS
Questions?
Speak with a real person who will go out of the way to help!
Chat
Reviews
  • 1251E6547
  • PHOTO RECEIVER
  • 10 - 40 VDC