  • 800TFXJTQ24RA1
  • PUSH BUTTON
  • 2-POSITION
  • 30.5 MM
  • PUSH-PULL
  • ILLUMINATED
  • METAL
  • TYPE 4/13
  • NO GUARDS
  • JUMBO MUSHROOM HEAD (PUSH-PULL)
  • PUSH-PULL/TWIST
  • INCANDESCENT
  • FULL VOLTAGE - 24V AC/DC
  • RED
  • STANDARD - 1 NCLB 1 NO
  • FACTORY WARRANTY DOES NOT APPLY. TEXNITE 2-YEAR WARRANTY INCLUDED
Texnite is NOT an authorized distributor, affiliate or representative for the Manufacturer.
Product is surplus. Manufacturer's warranties do NOT apply.
Allen Bradley 800T-FXJTQ24RA1 30mm Push-Pull Device 800T PB
Allen Bradley
Part
#800T-FXJTQ24RA1
In stock icon2 in stock
Adding to cart… The item has been added
  • 800TFXJTQ24RA1
  • PUSH BUTTON
  • 2-POSITION
  • 30.5 MM
  • PUSH-PULL
  • ILLUMINATED
  • METAL
  • TYPE 4/13
  • NO GUARDS
  • PUSH-PULL/TWIST
  • INCANDESCENT
  • FULL VOLTAGE - 24V AC/DC
  • RED
  • STANDARD - 1 NCLB 1 NO
quick-delivery
QUICK DELIVERY
free-shipping
FREE SHIPPING
1-year-warranty
2 YEAR WARRANTY
esy-returns
EASY RETURNS
Questions?
Speak with a real person who will go out of the way to help!
Chat
Reviews
  • 800TFXJTQ24RA1
  • 30.5 MM
  • FULL VOLTAGE - 24V AC/DC